Späť

Movember je tu

Mesiac mužskej solidarity pripadá na november a symbolika je zameraná predovšetkým na prevenciu typicky mužského ochorenia, ktorým je rakovina prostaty.

Movember je tu

Organizácia Movember je druh celosvetovej charity založená v Austrálii, ktorá sa snaží získavať finančné príspevky a zvyšovať povedomie o zdraví mužov. Snaží sa, aby muži žili šťastnejší, zdravší a hlavne dlhšie a to podporou troch kľúčových oblastí: výskum rakoviny prostaty, rakoviny semenníkov a duševného zdravia, s ktorým súvisí aj prevencia samovrážd.

Od roku 2003 sa organizácii podarilo spojiť milióny mužov a žien. Prostredníctvom pestovania fúzov, rôznych konferencií a diskusií sa organizácii podarilo vyzbierať už viac ako 710 miliónov dolárov, ktorými podporili viac ako 1200 zdravotných programov v 21 krajinách.

Ale je tu stále veľa práce, ktorú treba dokončiť. Keď na to príde, mnoho mužov o svojom zdravotnom stave nehovorí, nesnažia sa s tým niečo robiť a zomierajú príliš mladí.

Každý Movember, organizácia nabáda mužov a ženy, aby si dali záväzok, že budú športovo aktívni a aby si muži nechali rásť fúziky najmenej 30 dní. Môžu sa zaregistrovať na movember.com a vybrať si, či budú pestovať fúzy alebo budú aktívni.

Ak sa chceš do akcie zapojiť, na začiatku mesiaca sa muži zvyknú do hladka oholiť a nechajú si rásť iba fúzy. My bradáči a ženy sa môžeme do akcie zapojiť tým, že budeme celý mesiac športovo aktívni a budeme akciu zdieľať medzi svojimi známymi.

Organizáciu môžeš podporiť aj finančne, existuje oficiálna česká stránka https://cz.movember.com/, na ktorej nájdeš všetky potrebné info.

zdroj: https://us.movember.com/

Hodnotenie

(0 komentárov)

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie