Späť

Ako sa starať o bradu počas zimy?

S ohľadom na teploty, ktoré nás počas zimy sprevádzajú, zapustenie brady je oveľa bežnejšie ako počas celého roka. Ak uvažuješ o zapustení brady alebo si už v procese pestovania, tu je návod, ako rast brady a fúzov povzbudiť a ako ich udržať počas zimy v dobrej kondícii.

Ako sa starať o bradu počas zimy?

Paradox pestovania brady v zime

Predtým ako začneme, vysvetlíme si paradox „zimnej" brady.
Zapustiť bradu je najlákavejšie na začiatku decembra. Skončí Movember, počas ktorého si sa staral o svoj fúzik, počasie začína byť dňom čo dňom chladnejšie, takže vyhodiť strojček a zapustiť bradu je úplne bežný proces v živote muža.
Aj keď ti možno bude na krk a tvár teplejšie, vzhľadom na chladné počasie začne byť tvoja brada suchá a zničená, preto netreba brať nasledujúce tipy ľahkovážne :-)
Našťastie naša pokožka produkuje prirodzené oleje, ktoré zjemňujú bradu a pokožku, ale zakaždým ako sa osprchuješ, pokožka svoje prirodzené oleje stráca. Jasné, existuje aj možnosť, že svoju bradu nebudeš umývať, ale nechceme si predstaviť, ako by brada „voňala" po niekoľkých dňoch, hlavne počas sviatkov :-)

Šampón alebo mydlo na bradu

Na rozdiel od bežných šampónov, tie na bradu sú navrhnuté tak, aby neodstraňovali prirodzené oleje z tváre. Používa sa ako bežný šampón, pár kvapiek vmasíruješ do brady, mala by sa vytvoriť bohatá pena a necháš minútu-dve pôsobiť, predtým ako ju umyješ. Po vysušení brady si prejdeš cez ňu hrebeňom a hneď cítiš rozdiel, hrebienok bradou prechádza oveľa plynulejšie a vytvarovanie brady je jednoduchšie.

Hrebienok

Mať solídny hrebienok je zásadné. Samozrejme nemôžeš svoju bradu česať tak, že ju zrazu tupíruješ ako vlasy (ženy vedia), ale jedno-dve prečesania denne ti zaručí, že nebudeš vyzerať zanedbane. Ja osobne preferujem drevený hrebienok, pretože sú silnejšie ako plastové alebo nylonové a pravdepodobne vydržia omnoho dlhšie.

Kondicionér (olej, balzam)

Po umytí a ľahkom prečesaní brady budeš chcieť svoju bradu ešte trochu zjemniť, prípadne upraviť do požadovaného tvaru. Olej na bradu je najzákladnejší produkt pre starostlivosť a jeho použitie je najdôležitejšia súčasť denného režimu tvojej starostlivosti o bradu. Dve-tri kvapky oleja vmasíruješ na pokožku pod bradou a možno budeš mať chvíľu pocit mastnoty, nebudeš si chcieť olej umyť. O rozdieloch medzi balzamom a olejom sme písali dávnejšie.

Extra tipy

Ak sa budeš držať týchto pokynov, budeš na dobrej ceste k úžasnej brade a starať sa o ňu nebude vôbec komplikované. Tu je ešte pár dobrých tipov, ktorých sa môžeš držať:

  • ak chceš bradu pestovať na dobu neurčitú, vyhľadaj vo svojom okolí holiča, ktorý ti občas bradu zastrihne, zbaví ťa rozštiepených končekov a dá brade prirodzený tvar (alebo si prečítaj článok Ako si doma zastrihávať bradu)
  • balzam na bradu je dobrá alternatíva k oleju, ak máš dlhšiu bradu a hľadáš pre ňu trochu fixácie (obsahuje včelí vosk). Je takisto lepšie s balzamom cestovať, keďže nie je tekutý
  • vosk na fúzy môžeš použiť, ak už máš pocit, že počas obeda si žuješ svoje vlastné fúzy :-) Vyšší level je už nosenie klasického „handlebar mustache“ a ako ho nosiť si prečítaš tu.
  • uisti sa, že produkty ktoré používaš, sú prírodné.

zdroj: http://www.businessinsider.com/

Hodnotenie

(0 komentárov)

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie