Späť

Pomocné kolieska pre účes

Po niekoľkých recenziách produktov som tu opäť a prinášam vám nový článok pre teba a tvoj účes.

Pomocné kolieska pre účes

Prejdime bežný scenár, ktorý sa stal mnohým, aj mne. Ostrihal som sa (áno jak pán) a mám undercut. Vlasy mi rastú, boky skracujem, dievčatá na mňa pokukujú :-) všetko teda ide podľa plánu. A vtedy sa to stane. Vlasy mi prerástli cez hlavu a už som ich nevedel udržať na uzde. Účes mi padal, bol som nervózny, stále som si ho musel upravovať. Ráno som si dával stále viac maminho laku, ale nič nepomáhalo.

Preto som skočil do drogérie v mojom lokáli. Namieril som si to k vlasovým produktom. Keďže muž vie všetko a nikdy nepotrebuje pomoc, nejaký som vybral. Ultra strong mega iron gel 8+ za 2,99e, hmm to bude najlepšie. S pyšným pocitom som odtiaľ odchádzal, že som opäť raz vyriešil problém ľavou zadnou.
Nastalo ráno, dávam si na moje vlasy ten zázrak. Ide to hladko, účes je pevný ako skala asi tak hodinu. Potom to už ide dole vodou. Kde som teda v mojom perfektnom riešení spravil chybu?

Takže dneska by som to zhrnul asi do praktických tipov, ktoré môžeš použiť hneď v praxi.

Tip č.1
Treba si zadovážiť poriadny produkt. Neboj, nebudeš musieť pri tom rozbiť prasiatko. Časom som zistil, že je lepšie kúpiť si jeden dobrý produkt, ako päť zlých. A neplatí to iba pri vlasoch. Áno, vo voľnom preklade to znamená - jeden drahší, ale investuješ do seba, na to nezabudni. A ako si mám vybrať ten správny produkt? Tak to už je na ďalší článok, ale pokojne mi napíš správu keď budeš scrollovať na Ostrihaj sa jak pán. Odpíšem, pomôžem, vyriešime. Na začiatok sa pozri na kategóriu Vlasy a tvár – Styling, odtiaľ mám arzenál ja a všetko sú to kvalitné produkty.

Tip č.2
Tužidlo/pena na vlasy alebo vyšší level – vlasové tonikum. Povedal by som to asi takto. Je to moja tajná zbraň hlavne ráno, keď sa ponáhľam. Prečo? Pretože produkt je ako taký pred-prípravok (anglicky prestyler). Dá účesu základnú formu, nejakú tú fixáciu a tvar. Len treba účes tvarovať rukou, kefou alebo hrebeňom pri fénovaní. Pretože pena sa dáva na mokré vlasy predtým, ako ide konečný produkt.

Tip č.3
Nedotýkať sa! Čím viac sa chytáš svojich vlasov, tým viac strácajú fixáciu a tvar! Toto si treba vryť pod vlasy do hlavy. Ráno si sprav účes a to je všetko. Aj produkt potrebuje cca 15-20 minút, kým naplno začne pracovať. Takže to musíš nechať na pokoji po celý deň. Ak je to tvoj zlozvyk, tak ho vymeň a radšej si pukaj prsty :-)

Tip č.4
Všetko s rozumom. Teda produktu ani veľa, ani málo. Nie ako keď ti v piatok večer zavolá kamarát, či neskočíš na jedno a ty sa zobudíš v nedeľu na inom meste. Postupne si ho pridávaj, už po 5tich ranných rutinách by si mal vedieť to správne množstvo. Keď si ho dáš veľa, účes bude ťažký a padať, ak málo, účes nebude mať čo držať.

Tip č.5
Vzdelanie. Áno presne tak. Pozri si pokojne tutoriály na youtube. Je tam kopec šikovných chalanov, ktorí robia recenzie na produkty. Takisto aj presné postupy ako si spraviť daný účes. Takto som sa kopec vecí naučil ja. Odpozoruješ, vyskúšaš, nič za to nedáš. Nehovorím, že všetko vyjde na prvý šup, ale veľa vecí pozisťuješ aj sám.

Tip č.6
Fénovanie. Nie je to nič zložité. Vlasy sa tvarujú pri fúkaní do takého tvaru, akého chceš mať účes. Lepší fén je výhodou. Mám svoj a nosím ho stále so sebou keď niekde cestujem.

Všetko, čo som napísal, mám odskúšané na sebe. Možno aj ty niečo z toho už robíš, ak všetko tak si pán, ale aspoň si si to zopakoval. Dúfam, že som pomohol.
Jackob OSJP

Hodnotenie

(0 komentárov)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info