Ako si doma zastrihávať bradu?

V tomto článku si povieme a poradíme ako si doma čo najlepšie zastrihnúť bradu. Ak si konečne nabral odvahu vyskúšať to doma sám, ak nechceš nechať na svojho barbera toto potešenie, čítaj ďalej a dozvieš sa pár tipov a trikov ako na to.

Ako si doma zastrihávať bradu?

ÚPRAVA

Prvým krokom je rozhodnúť sa, aký tvar brady by sa najviac hodil k tebe a tvaru tvojej tváre. Od pestovaného strniska, stredne dlhej brady so skrátenými bokmi, alebo jednoducho upravené fúzy; najlepší strih je podľa nášho názoru taký, ktorý má prirodzený tvar.

Vyber si obrázok brady, ktorá sa ti páči a ktorého by si sa chcel pri zastrihávaní držať. Inšpiráciu nájdeš napríklad na fejsbúkových bradáčoch. Týmto spôsobom sa budeš vedieť počas zastrihávania držať svojej predlohy. Vyber si taký obrázok brady, ktorá je najviac podobná hrúbkou a štýlom tvojej brade. Nie je dobré vybrať si ako predlohu dlhú a hustú bradu, keď tá tvoja je prirodzene vlnitá. 

Brada musí byť čistá a suchá. Mokrá brada je ťažšia, teda by si mohol zostrihnúť viac, ako by si naozaj chcel.

Začni tým, že si hrebeňom vyčešeš bradu proti smeru rastu chlpov, aby všetky chlpy stáli. Vtedy najlepšie uvidíš, čo treba skrátiť. Pre krátke brady môžeš použiť zastrihávač s nástavcom, no pri dlhej brade sa môže stať, že tvar brady začína vyzerať hranato. Preto pri dlhej brade radšej použi nožničky, ktorými si môžeš bradu na lícach skrátiť opatrnejšie na kratšiu dĺžku ako zvyšok brady.

Uisti sa, že nožnice, ktoré použiješ, sú dostatočne ostré. Najlepšie nožnice, ktoré sú určené na úpravu brady. Sú prispôsobené na naše silnejšie pánske ruky ;-)           

Začni na jednej strane brady, jemne prechádzaj hrebeňom pod takým uhlom, aby zostávajúca dĺžka brady bola pre teba vyhovujúca. Kde ti brada odstáva, tam opatrne odstrihni.  (je dobré zapamätať si uhol, pod ktorým sa striháš, aby bola druhá strana rovnaká)

Zapamätaj si, že treba začať so strihaním po malých častiach. Poriadne si ostrihanú bradu učeš smerom dole, a uvidíš, či ešte treba skracovať. Vždy sa môžeš k strihaniu vrátiť, horšie to už je, ak sa „ustrihneš“ a budeš čakať ďalší mesiac, aby brada dorástla. Ak si si vybral predlohu, drž sa jej :)

Keď si s výsledkom spokojný, učeš si bradu a prípadne ostrihaj posledné zatúlané fúzy.

Skoč do sprchy, umy si všetky ostrihané chlpy, a priprav si tvár na poslednú fázu skrášľovania :) (peeling, mydlá na tvár atď)

DOČISTENIE

Posledným krokom je oholenie krku a líc. Je naozaj úžasné, ako vidieť rozdiel, ak si krk iba „čistíš“ zastrihávačom alebo sa ozajstne oholíš.

Ak nemáš brituv, veľmi dobre poslúži shavettka. Aby si sa vyhol vyrážkam a podráždeniam, používaj nové žiletky v smere rastu chĺpkov a kvalitný krém alebo penu na holenie, ktorú treba do pokožky poriadne vmasírovať. 

Začni s holením na lícach tak, že si druhou rukou natiahneš kožu smerom nahor pre hladké oholenie. Odstrániš tak zatúlané chĺpky, ktoré sú nad prirodzenou líniou brady. Pri holení líc buď opatrný, chceš sa zbaviť len chlpov na líci a zachovať krásnu, prirodzenú líniu.

Rovnako pokračuj s holením krku, kde je cieľom držať oválny tvar popod celú bradu. Ideálne je urobiť si líniu vo vzdialenosti 2 prstov od konca brady (tej kosti na brade :). Opatrne si túto vzdialenosť udržuj okolo celého krku. Po prvom holení sa vytvorí línia, ktorú už pri ďalšom nepotrebuješ opäť merať.

Neponáhľaj sa, pekne kúsok po kúsku. Je fajn držať prirodzený tvar, ostré tvary vyzerajú prehnane a neprirodzene.
Nikdy nepoužívaj elektrický strojček na holenie. Okrem toho, že nevidíš kde holíš, holiaci strojček môže nechať končeky fúzov rozštiepené, čo vedie k podráždeniu. Jednoducho to nerob. Opláchni, vysuš a použi svoj obľúbený olej na bradu a čerstvo oholený krk a líca. Väčšina olejov z našej ponuky obsahuje olej čajovníka, ktorý zabraňuje vrastaniu chĺpkov.

Na youtube existuje množstvo videonávodov, my sme vybrali krátky a výstižný, ktorý si môžeš pozrieť na tomto odkaze. 

zdroj: The Brighton Beard Co.

Hodnotenie

(1 komentár)

Konečne to niekto popísal... Johny Brada 31.5.2016 20:02:18
Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie